Taláre – prokurátorské, advokátske, sudcovské sa objednávajú na mieru a sú jedinečné pre každého zákazníka.

VZHĽAD SUDCOVSKÉHO TALÁRA

1. Sudcovský talár je zhotovený z čiernej odľahčenej vlnenej látky alebo zo zmesovej látky. Na ozdobu sa používa fialový zamat.
2. Sudcovský talár sa skladá z dvoch častí, a to z dlhého voľného plášťa a z peleríny.
3. Predný diel plášťa je hladký, so zvislými, mierne zošikmenými, úzkymi dvojvýstupkovými vreckami. Plášť je jednoradový, so skrytým zapínaním na štyri gombíky. Ľavý predný okraj plášťa je spracovaný na podložke so štyrmi vyšitými gombíkovými dierkami. Zadný diel je hladký, na spodnom okraji mierne rozšírený, so stredovým švom, na ktorý nadväzuje jednostranný podložený rázporok. Dĺžka rázporka je 38 cm až 42 cm, podľa dĺžky sudcovského talára. Stredový švík zadného dielu okraja, bočné a náplecníkové švíky sú prešité strojom v šírke 5 cm až 6 cm od okraja. Dolný okraj je dvakrát založený a strojom prešitý v šírke 2,5 cm. Plášť má podšívku do polovice predného a zadného dielu. Bočné vrecká sú zhotovené z rovnakej látky ako podšívka.
4. Rukávy sudcovského talára sú hlavicové, dvojšvíkové a podložené podšívkou. Dolný okraj rukávov je zakončený čiernou manžetou so šírkou 16 cm z čierneho hodvábneho moaré. Manžeta je v hornej časti voľná, olemovaná fialovým zamatom.
5. Súčasťou talárového plášťa je pelerína pevne spojená s plášťom v priekrčníku a pod šálovým golierom. Dĺžka peleríny je 5 cm nad pásom. Pelerína pozostáva z troch častí, a to zo zadného dielu bez stredového švíku a z dvoch predných dielov. Dolný okraj peleríny je ozdobený 7 cm širokou légou (pruhom lemu) z fialového zamatu. V postranných švíkoch peleríny v šírke légy je zapracovaný protizáhyb podšívky (moaré). Celá pelerína je podložená podšívkou.
6. Golier sudcovského talára je šálový a jeho dĺžka je rovnaká ako dĺžka peleríny. Stredom zadného dielu goliera prechádza švík. Šírka preloženia v najširšej časti goliera je 7 cm, v strede zadného goliera 5 cm. Golier je potiahnutý fialovým zamatom.
7. Sudcovský talár sa vyhotovuje vo veľkosti prispôsobenej postave sudcu.

Pre viac informácií

Zavolať

Vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR

Viac informácií

Náhradne plnenie

Viac informácií...

Nezáväzná kalkulácia pre objednávku talára

Vyžiadajte si nezáväznú kalkuláciu na ušitie talára. Odpovedáme max. do 24 hodín. Dodacia doba talára je už od 2 pracovných dní.