Taláre – prokurátorské, advokátske, sudcovské sa objednávajú na mieru a sú jedinečné pre každého zákazníka.

VZHĽAD PROKURÁTORSKÉHO TALÁRA

1. Prokurátorský talár je zhotovený z čiernej odľahčenej vlnenej látky alebo zo zmesovej látky. Na ozdobu sa používa tmavočervený zamat.
2. Prokurátorský talár sa skladá z dvoch častí, a to z dlhého voľného plášťa a z krátkej peleríny.
3. Predný diel plášťa je hladký so zvislým vreckom vľavo. Plášť je jednoradový so skrytým zapínaním na štyri gombíky. Ľavý okraj plášťa je zapracovaný na podložke, na ktorej sú vyšité štyri gombíkové dierky. Zadný diel plášťa je hladký, na spodnom okraji mierne rozšírený so švíkom v strede, ktorý prechádza do jednostranného podloženého rázporka. Rázporok je dlhý 30 cm až 34 cm podľa dĺžky prokurátorského talára. Plášť má podšívku do polovice predného a zadného dielu. Bočné vrecká po oboch stranách sú vyhotovené z rovnakej látky ako podšívka.
4. Rukávy prokurátorského talára sú hlavicové, zložené z dvoch dielov a podložené podšívkou. Dolný okraj rukáva je na prednej strane ukončený čiernou manžetou širokou 15 cm z čierneho hodvábneho moaré. Manžeta je pevne našitá a v hornej a spodnej časti olemovaná tmavočerveným zamatom.
5. Pelerína je pevne spojená v priekrčníku s plášťom pod šálovým golierom. Dĺžka peleríny je 12 cm nad pásom. Pelerína sa skladá z troch častí, a to zo zadného dielu bez švíka v strede a z dvoch predných dielov. Dolný okraj peleríny je ozdobený légou (pruhom lemu) širokou 6 cm z tmavočerveného zamatu. V postranných švíkoch peleríny v šírke légy je zapracovaný protizáhyb podšívky. Celá pelerína je podložená podšívkou.
6. Golier prokurátorského talára je šálový a jeho dĺžka sa končí pri dĺžke peleríny. Šírka preloženia v najširšej časti goliera je 7 cm, v strede zadného dielu goliera 5 cm. Golier je obtiahnutý tmavočerveným zamatom.
7. Prokurátorský talár sa vyhotovuje vo veľkosti prispôsobenej postave prokurátora.

Pre viac informácií

Zavolať

Vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR

Viac informácií

Náhradne plnenie

Viac informácií...

Nezáväzná kalkulácia pre objednávku talára

Vyžiadajte si nezáväznú kalkuláciu na ušitie talára. Odpovedáme max. do 24 hodín. Dodacia doba talára je už od 2 pracovných dní.