Taláre – prokurátorské, advokátske, sudcovské sa objednávajú na mieru a sú jedinečné pre každého zákazníka.

VZHĽAD ADVOKÁTSKY TALÁR

1. Advokátsky talár je zhotovený z čiernej odľahčenej vlnenej látky alebo zo zmesovej látky. Na ozdobu sa používa modrý zamat.

2. Advokátsky talár sa skladá z dvoch častí, a to z dlhého voľného plášťa a z krátkej peleríny.

3. Predný diel plášťa je hladký so zvislým vreckom vľavo. Plášť je jednoradový so skrytým zapínaním na štyri gombíky. Ľavý okraj plášťa je zapracovaný na podložke, na ktorej sú vyšité štyri gombíkové dierky. Zadný diel plášťa je hladký, na spodnom okraji mierne rozšírený so švíkom v strede, ktorý prechádza do jednostranného podloženého rázporka. Rázporok je dlhý 30 cm až 34 cm podľa dĺžky advokátskeho talára. Plášť má podšívku do polovice predného a zadného dielu. Bočné vrecká po oboch stranách talára sú vyhotovené z rovnakej látky ako podšívka.

4. Rukávy advokátskeho talára sú raglánové, zložené z dvoch dielov a podložené podšívkou. Rukávy advokátskeho talára sú bez lemovania.

5. Pelerína je pevne spojená v priekrčníku s plášťom pod šálovým golierom. Dĺžka peleríny je 12 cm nad pásom. Pelerína sa skladá z troch častí, a to zo zadného dielu bez švíka v strede a z dvoch predných dielov. Dolný okraj peleríny je ozdobený légou (pruhom lemu) širokou 6 cm z modrého zamatu. V postranných švíkoch peleríny v šírke légy je zapracovaný protizáhyb podšívky. Celá pelerína je podložená podšívkou.  

6. Golier advokátskeho talára je šálový a jeho dĺžka sa končí pri dĺžke peleríny. Šírka preloženia v najširšej časti goliera je 7 cm, v strede zadného dielu goliera 5 cm. Golier je obtiahnutý modrým zamatom.

Pre viac informácií

Zavolať

Vyhláška Ministerstva spravodlivosti SR

Viac informácií

Náhradne plnenie

Viac informácií...

Nezáväzná kalkulácia pre objednávku talára

Vyžiadajte si nezáväznú kalkuláciu na ušitie talára. Odpovedáme max. do 24 hodín. Dodacia doba talára je už od 2 pracovných dní.