Taláre - prokurátorské, advokátske, sudcovské sa objednávajú na mieru a sú jedinečné pre každého zákazníka.

Šaty robia človeka, talár pre advokáta právnika. Taláre pre advokátov sú úradným odevom advokátov, vrátane advokátských koncipientov, ak zastupujú advokátov v konaní pred súdom.

Taláre pre sudcov sú úradne odevy, ktoré nosia sudcovia na súde. Pri pojednávaní talár symbolizuje nestrannosť sudcu, zdôrazňuje význam a vážnosť funkcie. Najčastejšie je ušitý z čiernej látky, ktorá znamená odriekanie a zdržanlivosť, ale aj verejnú moc. Odevy sudcov sú odlišné od advokátov a prokurátorov súdneho pojednávania, aby sa sudcovia odlíšili od verejnosti a ukázali autoritu úradu.

Ako talár pre advokáta vyzerá ?

1. Je univerzálny pre mužov a ženy.Jeho základnou farbou je tmavomodrá (matná i lesklá), v kombinácii s blankytne modrou štruktúrovaným textilom na ozdobnom prúžku u stojačika a na kravatách.
2. Kombinuje sa látka základna (čistá vlna alebo tzv.nanotextilie) v matu a lesku so zamatom.
3. Vnútorná strana stojačika pri krku je vypracovaná z materiálu, ktorý je menej náchylný na zašpineniu.
4. Ramenné a rukávové spracovanie - tzv. Košeľový rukáv - bude dovoľovať nosiť pod talár sako, ale zrovna tak ho pôjde obliecť aj bez saka na košeľu či blúzku.
5. Vyhrnovacia zamatová manžeta u rukáve dovolí prispôsobiť dĺžku rukáva individuálne.
6. Zhruba do polovice dĺžky chrbta je pod-šitý, aby bolo možné ho pohodlne obliecť.
7. Rozparky v zadnom dieli talári a na bokoch umožnia pohodlnejší pohyb pri chôdzi a väčšie pohodlie pri sedení.
8. Na oboch predných dieloch sú umiestnené pseudo-vrecka, ktoré umožňujú cez talár siahať do vrecka saka alebo nohavíc pre mobil, doklady, vreckovku.
9. Talár sa zapína kovovým dvoj-cestným zipsom, zapínanie je na zips je ešte istené tzv. Zaisťovaciou légou s niekoľkými gombíkmi pre provizórne zapnutie v prípade poškodenia zipsu.

Pozrite si naše taláre :

Talár pre sudcu
Taláre pre sudcov
Taláre pre sudcov 2
Taláre pre advokátov
Taláre pre advokátov 2
Pre viac informácií

Nezáväzná kalkulácia pre objednávku talára

Vyžiadajte si nezáväznú kalkuláciu na ušitie talára. Odpovedáme max. do 1 hodiny. Dodacia doba talára je už od 2 pracovných dní.

Talár
výška postavy v cm, napr. 176 cm
Kontaktné údaje